טלפון במשרד 03-9391070
סלולר אישי 0505350239
פקס 03-6914792
14 שנות ניסיון

נכות מוסבת

בגיל 20 עברתם פציעה ,בגיל 40 אתם חשים שיותר קשה לכם לחיות עם הפציעה , כי הנכות והמגבלות שסבלתם מהן בגיל 20 הן כבר לא אותן מגבלות ונכויות שאתם סובלים מהם בגיל 40 , זו יכולה להיות נכות בגב , בברך , בקרסול , ביד , או אפילו מחלה או מחלת נפש או פגיעת ראש בה לקיתם במהלך השרות.

רצה הגורל , והמחלה או הפגיעה שפעם הייתה קטנה גדלה , הכאב בברך הימנית הוא כבר לא הכאב היחיד , אלה גם הברך השמאלית אשר סחבה את גופכם 40 שנה גם היא כבר כואבת , עד כדי כך שקשה לכם ללכת , הפציעה בגב החמירה בגלל השחיקה בדיסק הבין  חוליית , פגיעת הראש הסגורה או הפתוחה כבר הפכה להיות יותר משמעותית ,והיא הפכה למחלת נפש של ממש אשר מגבילה ביותר את כושר הפעולה שלכם , או שהמדובר בפגיעה אשר פוגעת בצורה ניכרת באיכות החיים שלכם.

המחוקק בחוק הנכים תגמולים ושיקום ,  מאפשר למי שהוכרו בקשר סיבתי ,של גרימה או החמרה על ידי קצין התגמולים , ולאחר שכבר נקבעו להם אחוזי נכות  להגיש תביעה לנכות מוסבת.

תביעה לנכות מוסבת

תביעה לנכות מוסבת , או בשמה האחר תביעה לפי תקנה 9 לתקנות הנכים מבחנים לקביעת דרגת נכות , הנה למעשה תביעה חדשה בה טוען הנכה כי הנכות אשר נגרמה לו בזמן השרות הצבאי , ושעליה הוא מוכר גרמה לנכות אחרת חדשה , וגם בה יש להכיר בו.

ההכרה בנכות המוסבת מאפשרת לנכה לקבל הן טיפול רפואי בגין הנכות החדשה , והן הגדלה של התגמולים ושל סל ההטבות אשר מגיעים לו מאגף השיקום . החשיבות של הכרה בנכות המוסבת גדלה ככל שהמגבלות שהיא מטילה  יותר גדולות , ולכן חשוב לשקול את הדברים ולשקול הגשה של תביעה כזאת.

ההתייחסות שלי לתביעה בגין נכות מוסבת היא התייחסות לתביעה חדשה, השאלה שאני מנסה להשיב עליה היא האם ישנה באמת נכות מוסבת אשר הגיוני בגינה להגיש בקשה להכרה. המדובר הוא בידע רפואי פרקסלנס , אשר צריך להיות מבוסס על חומר רפואי קיים, וזאת על מנת לבחון אם יש בכלל מקום להגיש תביעה בגין אותה נכות מוסבת.

חוות הדעת שלי אם יש סיכוי לזכות בתביעה לנכות מוסבת מבוססת על הניסיון הרב אותו  צברתי בשנים בהן אני מייצג נכים , וכן תוך הסתייעות והתייעצות עם מומחים רפואיים , לפני כתיבת חוות דעת.

הידע שלי והניסיון שלי יכולים לעזור לך לכן אם  אתה סובל מבעיה הקשורה בנכות מוסבת,  צור קשר ואשמח לעזור לך בכל שאלה.