טלפון במשרד 03-9391070
סלולר אישי 0505350239
פקס 03-6914792
14 שנות ניסיון

תביעות משפחות שכולות

מקום בו בן משפחה נספה בשירות , צבאי משטרתי , יש מקום להגיש תביעה לקבלת זכויות במסגרת חוק משפחות חיילים שנספו במערכה. המדובר בתביעה לאגף משפחות שכולות בו טוענת משפחת המנוח כי יש מקום להכיר במשפחה כמשפחה שכולה עקב מות הנספה.

על פניו קיימים מקרים רבים בהם התביעה ניראת סטנדרטית , קלה להגשה , המדובר במקרים בהם לא יכול להיות ספק שמותו של המנוח נגרם בזמן השירות ועקב השירות זה קצה אחד של המקרים. ישנו קצה אחר של המקרים בהם הקשר בין הפטירה המוות לא כל כך חד משמעי , אלה המקרים הרבים אשר מגיעים לבירור משפטי ארוך ומיגע . הבירור הוא ארוך היות וקצין התגמולים באגף משפחות שכולות עושה כל אשר הוא יכול לעשות על מנת לא להכיר במשפחת הנספה כמשפחה שכולה .

יש מספר נתיבי הכרה , הכרה מן הדין והכרה שהיא מלפנים משורת הדין , הכרה מלפנים משורת הדין היא הרבה יותר מורכבת , שכן המדובר בשיקול דעת מצומצם של שר הביטחון . הכרה מן הדין היא הרבה יותר רחבה ברם היא דורשת ידע עוד מן השלב הראשון של הגשת התביעה. המדובר בידע הן בתחום הרפואה והן בתחום המשפט שכן בתחום זה כמו בתחום הנכים יצר המשפט כללים משפטיים שונים , בהם נעזרים מי שמגישים תביעות בשלב של ניהול התביעה מול בית המשפט.

אז מה יש לעשות אם חלילה קורה אסון .

א. רצוי להתקשר לעורך דין להתייעץ איתו לגבי העובדות.

ב. רצוי לא למלא את המסמכים לבד אלה לאחר קבלת יעוץ מעורך דין בעל ניסיון.

ההתייעצות בעורך דין עובר להגשת התביעה במיוחד בתביעה שהיא תביעה מסובכת יכולה לצמצם את האפשרות לדחיית התביעה. לאחר שהתביעה מוגשת קצין התגמולים בוחן אותה בפאן הראייתי ובפאן הרפואי הבחינה המשולבת אמורה לייצר את המסקנה אם קיים או לא קיים קשר סיבתי בין השירות , לבין מוות הנספה המדובר בשאלות שהן כבדות משקל , אשר כאמור מצריכות התייעצות עם עורך דין, ולכן אני ממליץ כי תיצרו עימי קשר בהקדם.