טלפון במשרד 03-9391070
סלולר אישי 0505350239
פקס 03-6914792
14 שנות ניסיון

תביעת נכות נגד משרד הביטחון אגף השיקום הינה תביעה , אשר מוגשת בגין מחלה או חבלה או החמרת מחלה. התביעה מוגשת על גבי טופס תביעה למשרד הביטחון. במקרה של חבלה צריך להוכיח את האירוע אשר גרם לאותה חבלה , לאמור , פציעה , צריך להוכיח את הפציעה את האירוע שהוביל לאותה פציעה , ואת הנכות אשר נותרה אצל התובע , חשוב להבין בלי נכות אין תביעה לאמור משרד הביטחון לא מטפל בתביעות , אשר בגינן לא נותרה נכות . משרד הביטחון מטפל רק בתביעות בגין חבלות אשר הותירו נכות .

לעניין הנכות חשוב להבין , כי בנכויות שהן מתחת לעשרה אחוזי נכות התובע לא זכאי לכל תשלום טיפול או טובת הנאה ממשרד הביטחון , הוא יכול להגיש את התביעה רק בגין מצב בו הנכות עצמה תחמיר בעתיד וכאן חשוב לקבל יעוץ משפטי אצל עורך דין שמבין ושראה נכויות , ושיכול לדעת מנסיונו מה עתיד להיות מצב התובע בעוד עשר עשרים ושלושים שנה , בדרך כלל עורך דין שמתמחה בנכויות יודע ואמור לדעת מה יהיה מצב הפגיעה , לדוגמא בלט דיסק בלט דיסק יכול להפוך להיות פריצת דיסק , במקרה הזה חשוב לתבוע שכן גם אם היום המצב הוא לא כל כך חמור יתכן שבהמשך הוא יהיה חמור.

לגבי מחלה המצב מורכב הרבה יותר כאן חשוב להבין ראשית מה המחלה מה האבחנה של התובע , אם קיימת אבחנה כזאת השלב השני של התביעה הוא , בזיהוי אותו גורם אשר היה יכול להביא לפרוץ המחלה לדוגמא דלקת מפרקים, או פיברומיאגליה , דלקת מפרקים בדרך כלל נלוות למחלה פסוריטאית חשוב להבין קודם אם קיים פסוריזיס אם לא קשה מאוד להוכיח קשר סיבתי בין המחלה לבין פרוץ המחלה דבר נוסף אשר חשוב להבין הוא האם המחלה הייתה קיימת או  שהיו לה גילויים בטרם התגלתה בשירות הצבאי , אם היו לה כאלה גילויים חשוב להבין אילו גילויים היו לה ואם היו אלה גילויים משמעותיים. אם לא היו גילויים משמעותיים וקיים גורם טריגר אשר יכול היה להביא לפריצת המחלה חשוב להצביע על אותו גורם, השלב הראשון מתחיל באיסוף של החומר תחקור של הלקוח והבנה מעמיקה של מצבו , לאחר מכן חשוב להגיש תצהיר אשר יהיה מגובה במי שיכולים להעיד על פרוץ המחלה האם היה זה אירוע שנבע מחשיפה לחומר מסוכן האם היה זה אירוע אשר נבע מלחץ סטרס כל שהוא בזמן השירות.

בקצירת האומר למנוח תביעת נכות קיימות מספר רב של פרשנויות של מצבים , אשר חשוב להבין אותם לאחר התייעצות עם עורך דין.