טלפון במשרד 03-9391070
סלולר אישי 0505350239
פקס 03-6914792
14 שנות ניסיון

תביעות נגד משרד הביטחון 

תביעות נגד משרד הביטחון, הן תביעות אותן זכאים להגיש חיילים בשירות סדיר ,שוטרים, סוהרים, חיילים  בקבע או במילואים, אשר נפגעו בתאונה או חלו במחלה במהלך השירות ועקב השירות, במטרה לקבל פיצויים וסיוע , בהתאם לאמור בחוק הנכים תגמולים ושיקום. תביעות אלו נפתחות  על ידי פניה, הגשת תביעה,  אל קצין התגמולים, אשר יושב באגף השיקום במשרד הביטחון, המחליט אם לקבל את התביעה או לדחותה.

תביעות בגין חבלה

חבלה מוגדרת כפגיעה או לקות אשר אירעו בזמן השירות הצבאי או כתוצאה ממנו. לרוב מדובר בפגיעה חיצונית משמעותית, כדוגמת תאונת אימונים או תאונת צניחה. תביעות בגין חבלה הן אמנם קלות יותר להוכחה מתביעות בגין מחלה, ויחד עם זאת, מצריכות גם הן טיפול מקצועי לצד ייצוג מוקפד בפני ועדה רפואית הקובעת את אחוזי הנכות של הנפגע.

תביעות בגין מחלה

תביעות המוגשות בגין מחלה אשר פרצה בזמן ועקב השירות הצבאי , הן מסובכות לאין ערוך ודורשות ידע, הבנה וניסיון רב. ביסוס הקשר הסיבתי בין המחלה ובין השירות, כרוך בניתוח מעמיק של הנתונים העובדתיים אשר עוסקים בתנאי השרות בהם שרת  התובע, וכן בידע רפואי מקיף. בדיקה יסודית של תנאי השרות  היא  זו שתוכיח שתנאי השרות הצבאי גרמו, או החמירו, את מצבו של התובע . יש לציין, כי לחלק מן המחלות הפורצות בשירות אין סיבה מוגדרת ומוחלטת. כאשר הגורם המדעי לפרוץ המחלה לא ברור, ייתכן ויהיה קשה לייצג את הנפגע, מה שמעלה את הצורך בביצוע הערכת מצב נכונה באשר לסיכויי התיק מבעוד מועד. עו"ד מקצועי ומיומן, בעל הרקע, הידע והניסיון הרלוונטיים, יידע להפעיל שיקול דעת נכון, להעריך את הסיכויים ולייצג את התובע על הצד הטוב ביותר.

מחלות נפשיות  הפורצות בעקבות שירות צבאי

כאשר מדובר על מחלה נפשית הפורצת עקב השרות הצבאי , האתגר בייצוג נהיה גדול אף יותר ונדרש תחקור יסודי לצד חשיבה מוקדמת ומכוונת, במטרה להביא לאיתור האירועים או הגורמים שהביאו להתפרצות המחלה. רבים המקרים בהם חוו לוחמים או חיילים  אירועים של הלם קרב או פוסט טראומה, בהם הקשר לפעילות הצבאית מתבקש או ברור. אך לעתים, סובל הנפגע מבעיות מורכבות יותר או מבעיות שהקשר שלהן לשירות מעורפל. במקרים אלו יש להיעזר בעו"ד מיומן, מקצועי ובעל ניסיון והתמחות מתאימים.

ליווי צמוד לאורך כל הדרך

עורך הדין גיא בית און מומחה לתחקור וייצוג נפגעים הסובלים מחבלות או מחלות עקב שירותם של אנשי כוחות הביטחון ,  וליוויים לאורך כל שלבי התביעה השונים של  המשרתים בשירות הביטחון של המדינה.

נפגעת במהלך השירות?

צור קשר עוד היום לקבלת שירותים משפטיים מקצועיים וחסרי פשרות